Do góry
Dekoratorstwo wnętrz

Wnętrze jak z amerykańskiego filmu

pokój w stylu amerykańskim

Czy kiedykolwiek oglądając „Seks w Wielkim Mieście” lub „Gotowe na wszystko”, podziwialiście wnętrza mieszkań głównych bohaterów? Przytulny, jasny salon z kominkiem, otwarta kuchnia z wyspą, ogromna garderoba to tylko niektóre wyznaczniki amerykańskiego stylu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po amerykańskich wnętrzach.

Barwy

Amerykanie nie boją się kolorów, odważnie łączą różne kombinacje. Wnętrza tętnią życiem, a jednocześnie pozostają przytulne i nowoczesne. Oprócz bieli i kremowych odcieni, chętnie sięgają po zielenie, fiolety, granaty. Często spotykanym zabiegiem jest pomalowanie jednej ściany wyróżniającym, intensywnym kolorem.

Kuchnia

W większości amerykańskich domów można spotkać otwartą kuchnię z wyspą. Błyszczące kamienne blaty i drewniane fronty mebli kuchennych świetnie komponują się z metalicznymi powierzchniami sprzętów AGD oraz pozłacanymi dodatkami.

 

pokój w stylu amerykańskim

 

Symetria wnętrza

Układ charakterystyczny dla amerykańskich wnętrz to kanapa i fotele po bokach, albo meble ustawione symetrycznie do kominka. Taki układ wprowadza poczucie harmonii i spokoju. Równie harmonijnie urządzona jest również kuchnia. Wyspa stanowi jej centralny punkt, zwykle jest umieszczona w osi okapu, natomiast po bokach znajdują się symetrycznie rozmieszczone szafki oraz oświetlenie.

Przytulność

Dywany, poduszki, narzuty, zasłony i firanki w różnych wzorach i kolorach. Wszystko to daje wrażenie komfortu i miękkości. Najbardziej przytulnym pokojem w domu Amerykanina jest bez wątpienia sypialnia. Punktem centralnym jest wielkie i miękkie łóżko, istotne jest również odpowiednio dobrane oświetlenie. Można też spotkać się z odkrytą więźbą dachową (konstrukcją dachu), co wprowadza wyjątkowy nastrój.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wnętrze jak z amerykańskiego filmu, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz