Do góry
Budownictwo

Windy dla lokali gastronomicznych

W lokalach gastronomicznych, szczególnie takich, które rozmieszczone są w budynkach piętrowych, mogą występować pewne problemy logistyczne związane z tym, że trzeba przemieszczać się pomiędzy piętrami, często przenosząc ciężkie, niewygodne czy niekomfortowe w noszeniu pakunki, albo też naczynia z potrawami które są gorące, lub można się od nich ubrudzić. W takich miejscach, dla wygody personelu i przyspieszenia wykonywanych czynności, często montuje się tak zwane małe windy towarowe.

Urządzenia znane pod określeniem małe windy towarowe najpowszechniej stosowane są właśnie w gastronomii. Posiadają one drzwi, choć niekoniecznie, są niewielkich rozmiarów (nie zmieści się do nich człowiek) i określone możliwości udźwigu.

Są takie które będą w stanie unieść rzeczy do 50 kg, inne nawet do trzystu. Dzięki stosunkowo małym wymiarom takich wind, nie trzeba dysponować specjalnie wydzielonymi pomieszczeniami na ich umieszczenie, mogą one zostać wprowadzone do wcześniej zbudowanych i urządzonych pomieszczeń, choć i tak warto jest o nich pomyśleć już na etapie planowania urządzenia budynku, zwłaszcza jeśli wcześniej wiadomo, że będzie w nim mieścić się restauracja lub inny lokal gastronomiczny.

Przykładowe zastosowanie wind kuchennych: http://www.windyap.pl/windy-towarowe-male-(kuchenne),803.html

Zalety wind towarowych

Zaletami urządzeń takich jak windy towarowe jest to, że istnieją one w wielu wersjach, pozwalających na dopasowanie doi praktycznie każdych warunków lokalowych, są też dość proste w instalacji, nie wymagają skomplikowanych remontów powierzchni. Ich koszt też raczej nie należy do bardzo dużych, natomiast korzyści wiążące się z zastosowaniem takiego wynalazku szybko się zwracają. Koniec z wchodzeniem po schodach, czy przewożeniem jedną windą ludzi i parujących naczyń z potrawami.

Wprowadzenie wind do piętrowych lokali gastronomicznych czy hoteli może być naprawdę dużym ułatwieniem i przyczyniać się do przyspieszenia tempa pracy w różnych lokalach. Warto o nich pomyśleć, jeśli komuś zależy na szybkości, dobrej komunikacji oraz sprawnym działaniu. Takie windy sprawdzają się pod tym względem doskonale.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

1 komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Piotrek 12 maja 2014 at 08:28 - Reply

    Witam,
    według mnie takie windy są ciekawe, nie powiem, że nie, aczkolwiek jak wygląda to kosztowo?
    Ponieważ obawiam się, że nie każdego będzie na to stać, mimo iż jest to dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz