Do góry
Budownictwo

Wady i zalety malowania natryskowego

malowanie-natryskowe

Malowanie natryskowe polega na pokrywaniu powierzchni farbą rozpylaną specjalnym urządzeniem – agregatem hydrodynamicznym. Za jego pomocą możemy również nałożyć inne substancje np. grunt i lakier. Pistolet natryskowy wyrzuca pod wysokim ciśnieniem drobne kropelki farby.

Zalety malowania natryskowego

Podstawową zaletą tej metody jest wydajność. Kilka metrów kwadratowych powierzchni jesteśmy w stanie pokryć zaledwie w minutę. To znaczy, że w ciągu jednego dnia możemy pomalować nawet 1000m2. Malowanie natryskowe nie jest drogie, pozwala wygenerować znaczne oszczędności. W zależności od rodzaju powierzchni, jakości farby oraz użytego sprzętu możemy zaoszczędzić nawet do 30% farby, w porównaniu do tradycyjnej metody. Cechą malowania natryskowego jest gęstość krycia, powierzchnie są dokładnie pokryte farbą, nie posiadają faktury, którą zostawia wałek. Metoda może być stosowana na powierzchniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

 

malowanie-natryskowe

 

Wady malowania natryskowego

Agregat wraz z niezbędnym osprzętem jest sporym wydatkiem, do tego należy doliczyć koszty eksploatacji i serwisowania. Do malowania natryskowego używa się specjalnej farby, trzeba ją również przefiltrować przed użyciem. Konieczne jest dokładne zabezpieczenie otoczenia, dlatego ta metoda jest polecana do wykańczania lokali w stanie surowym. W przypadku pomieszczeń już używanych, zabezpieczanie mebli i innych sprzętów może być bardzo kosztowne i czasochłonne. Nie każdemu może się podobać jednolita i gładka powierzchnia, jaką uzyskujemy dzięki malowaniu natryskowemu. Część osób jest przyzwyczajona do charakterystycznej faktury, jaką pozostawia wałek.
Malowanie natryskowe jest z pewnością nowoczesną metodą, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Może jednak być kłopotliwe, zwłaszcza dla osób, które robią to pierwszy raz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz