Do góry
Budownictwo

Rustykalna sypialnia – wszystko co trzeba wiedzieć

rustykalne wnętrza

Rustykalne inspiracje bywają pomocne w urządzaniu przytulnej sypialni. Drewniane łóżko, solidne meble i przyjemne w dotyku tkaniny tworzą atmosferę sprzyjającą efektywnemu wypoczynkowi. Jak zaaranżować pomieszczenie w wiejskiej stylistyce?

Eklektyczne sypialnie w stylu rustykalnym

Rustykalne wyposażenie jest na tyle charakterystyczne, że już pojedyncze jego elementy narzucają odbiór całego wnętrza. Jeżeli chodzi o sypialnie w stylu rustykalnym, wystarczy masywne łoże z postarzanego drewna, by pomieszczenie nabrało klasycznego wyglądu. Nawet jeżeli pozostałe meble będą utrzymane w bardziej współczesnym duchu. Choć sam w sobie styl rustykalny jest bardzo charakterystyczny, to bez problemu da się go łączyć z innymi aranżacjami. Chcąc nieco ożywić wnętrze, do motywów typowo wiejskich można dodać elementy kojarzone ze Skandynawią. Sypialnia w stylu rustykalnym skorzysta też na zainstalowaniu industrialnych lamp czy dywanów w proste, geometryczne wzory. Zestawienia te z pozoru wydają się do siebie nie pasować, ale wielu wnętrzom dodały oryginalności. Bez szkody dla przytulnej atmosfery.

Oryginalne aranżacje sypialni w stylu rustykalnym

Rustykalna sypialnia nie musi być odwzorowaniem dziewiętnastowiecznego wnętrza. Ciekawszy efekt uzyskuje się poprzez luźne inspirowanie i wybieranie tylko tych elementów wyposażenia, które rzeczywiście przemawiają do użytkownika pomieszczenia. Zamiast wypełnienia drobnymi bibelotami, mała sypialnia w stylu rustykalnym będzie wnętrzem o ograniczonym wyposażeniu. Nawet laicy aranżowania wiedzą bowiem, że ergonomia to kluczowy czynnik urządzania pomieszczeń. Dawniej proste wyposażenie było następstwem ograniczonego dostępu do materiałów. Dzisiaj wynika ze świadomej decyzji osób korzystających z sypialni. W tej nieco większej można pozwolić się na tradycyjną dębową szafę, solidną komodę czy ciężkie zasłony. W ramach rozświetlenia wnętrza stosuje się duże przeszklenia, wybrane ściany można też pomalować na biało. Kolor ten wypełniał dawne aranżacje sypialni w stylu rustykalnym. W obecnym sezonie należy do najmodniejszych rozwiązań. Moda na styl rustykalny wynika z szerszego trendu powrotu do natury. Ludzie są zmęczeni codziennym zabieganiem i dobą, która wydaje się coraz krótsza. W domowym zaciszu szukają ukojenia. Nie chcą otaczać się zimnym powierzchniami. Preferują naturalne materiały, takie jak bawełna, len, drewno czy kamień. W ich otoczeniu lepiej się odpoczywa, dlatego znajdują tak szerokie zastosowanie we współczesnych sypialniach. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/5-pomyslow-na-elegancka-sypialnie-w-stylu-rustykalnym

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz