Do góry
Budownictwo

Rękawice robocze i znaczenie odzieży ochronnej

robocze rękawice

Bezpieczeństwo pracowników na miejscu pracy to kwestia nadrzędna, będąca obiektem częstych kontroli inspektorów BHP. Podczas takiej kontroli, inspektor sprawdza nie tylko warunki, w jakich pracują nasi pracownicy, ale także ich odzież ochronną. Jakiekolwiek odstępstwo od ściśle określonych norm może być przyczyną nałożenia na pracodawcę znacznych kar finansowych. Musimy pamiętać o tym, że odpowiednia ochrona ciała pracownika jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku wykonywania prac, które niosą ze sobą duże ryzyko urazu.

Rękawice ochronne / robocze

Jednym z elementów odzieży ochronnej są rękawice, które mają ochraniać (w zależności od rodzaju wykonywanej pracy) dłonie, przedramiona, a nawet całe ręce.

Rękawice robocze znajdują swoje zastosowanie w wielu zakładach pracy, a także na terenach otwartych, gdzie prowadzone są roboty. Posiadanie odpowiednich rękawic ochronnych jest szczególnie ważne w przypadku, gdy pracownik ma do czynienia z materiałami, które mogą być szczególnie niebezpieczne przy kontakcie ze skórą. Na każdym placu budowy wykorzystuje się materiały budowlane, które przy nieodpowiednim zabezpieczeniu, mogą stanowić zagrożenie dla robotnika.

rękawice do pracyRękawice robocze znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia urazu wskutek obchodzenia się z niebezpiecznymi materiałami. Ponadto, odpowiednie rękawice chronią dłonie pracownika przed różnymi drobnoustrojami, bakteriami oraz chemikaliami, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla jego zdrowia.

Gdzie takie rękawice są niezbędne

Warto wspomnieć, że w przypadku niektórych zawodów, posiadanie rękawic ochronnych jest konieczne do rozpoczęcia jakichkolwiek działań. Przykładem jest praca dentysty, który bez rękawiczek lateksowych nie może przystąpić do wykonania jakiegokolwiek badania czy leczenia pacjenta. W przypadku uchybień pod względem higieny, placówki medyczne muszą liczyć się ze szczególnie dotkliwymi konsekwencjami, dlatego też warto zawczasu zadbać o odpowiednie wyposażenie wszystkich pracowników w odpowiednią odzież roboczą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz