Do góry
Dekoratorstwo wnętrz

Praktyczna kawalerka dla singla

Pierwsze mieszkanie nie musi być duże. Zwykle, szukając pierwszego własnego „M”, decydujemy się na kawalerkę lub studio. Nie zawsze wiemy jednak w jaki sposób je urządzić, by zyskać przestrzeń, w której będziemy mieć miejsce do odpoczynku, gotowania, jedzenia oraz pracy. Podpowiadamy jak zaaranżować niewielkie mieszkanie.

Urządzamy kawalerkę – dobre praktyki

W każdym mieszkaniu powinny znaleźć się dwie strefy: kuchenna i wypoczynkowa. W przypadku niewielkich przestrzeni, najlepszym rozwiązaniem jest ich połączenie. Kuchnia otwarta na salon to sposób na powiększenie pomieszczenia i zyskanie dodatkowych metrów. Strefę wypoczynkową warto zaznaczyć np. oddzielając ją sofą lub przedłużonym blatem kuchennym.

Kolorystyka ma kluczowe znaczenie

Kolor ścian i mebli może wpłynąć na odbiór mieszkania. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie oraz nadają mu wrażenie schludności. Warto je stosować nie tylko na ścianach, ale również na podłogach oraz wybierając meble. Nie bez znaczenia jest także oświetlenie. Odpowiednio rozmieszczone wpłynie na atmosferę wnętrza, a także sprawi, że wyda się większe. Więcej pomysłów można znaleźć w poradniku marki Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/urzadzamy-kawalerke.

Praktyczne zaplanowanie rozkładu poszczególnych stref w kawalerce znacznie ułatwi późniejsze mieszkanie.

Wybieramy meble do kawalerki

Masywne i ciężkie meble, mimo iż są pojemne, to jednak zajmują zbyt wiele miejsca. W kawalerkach najlepiej sprawdzają się meble modułowe oraz komody. Można też zdecydować się na zamontowanie półek na ścianach. By maksymalnie zagospodarować przestrzeń, przydadzą się różnego rodzaju pudełka i szkatułki, które można poustawiać na szafach lub wsunąć pod łóżko. W przypadku braku miejsca na stół, doskonale sprawdzi się model wysuwany z kuchennego blatu lub taki, który po złożeniu można przyczepić do ściany. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ścian w przedpokoju i zamontowanie na nich wysuwanych wieszaków, które pozwolą na przechowywanie płaszczy, kurtek i innych elementów garderoby.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Praktyczna kawalerka dla singla, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz