Do góry
Dekoratorstwo wnętrz

Ponadczasowe zestawienia kolorystyczne

Moda i trendy nieustannie się zmieniają. Widać to w branży odzieżowej, kosmetycznej, ale również w aranżacji wnętrz. Niewielu z nas stać, by wraz ze zmianą trendów, poddawać metamorfozie wygląd swojego mieszkania czy domu. Na szczęście istnieją style i zestawienia kolorystyczne, które nigdy nie wyjdą z mody. Poznajcie je!

Skandynawski chłód

Styl skandynawski króluje w magazynach wnętrzarskich, ale również w polskich domach. Pokochaliśmy prostotę i funkcjonalność połączone z naturalnymi barwami i materiałami. W skandynawskich aranżacjach przeważają jasne kolory – biele, szarości, czasem pastele lub brązy. W zależności od preferencji, można wybrać bardziej kontrastowe zestawienia, łączące biel i czerń.

Cieliste beże

Odcienie nude do niedawna były hitem w branży kosmetycznej i odzieżowej. Teraz też zagościły w naszych wnętrzach. Jasne beże, korale oraz delikatne róże to kolory bezpieczne, które pozwalają uzyskać ciepłe i przytulne wnętrza, w których chce się przebywać. Odcienie te można skontrastować z ciemnymi brązami, czerwienią oraz fioletem.

Styl industrialny

Styl industrialny inspiruje projektantów wnętrz od lat. Szarość i biel dobrze wypadają w towarzystwie cegły, betonu, a także stali i szkła. Aranżacje w tym stylu najlepiej prezentują się na dużych, otwartych przestrzeniach. Jednak, umiejętnie dozowany industrial, sprawdzi się również w małych mieszkaniach.

Nieśmiertelna klasyka

W niektórych mieszkaniach nie ucieknie się przed klasyką. Stare kamienice czy tradycyjne domy opierają się nowoczesnym trendom. Styl klasyczny kocha wysokie sufity ozdobione sztukateriami, meble z historią i skrzypiący parkiet na podłodze. Sprawdzi się tu bezpieczna paleta barw: brązy, beże, biele i szarości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by klasykę połączyć z odrobiną nowoczesności, miksując stare meble z nowymi sprzętami. Jeśli szukacie innych zestawień kolorystycznych, zajrzyjcie na stronę Śnieżki pod adres: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/podstawowe-zasady-planowania-kolorystyki-mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz