Do góry
Oświetlenie

Od kupna do urządzenia mieszkania

abażurowa lampa

Zakup mieszkania, a tym bardziej budowa domu jednorodzinnego to bardzo odpowiedzialne zadanie, które trzeba rozłożyć na poszczególne etapy i które może zająć nawet więcej, niż rok. Po drugie zaś trzeba się nastawić na to, że będzie to zadanie dość kosztowne.

Przede wszystkim trzeba mieć odłożony całkiem spory zasób gotówki, albo postarać się o kredyt hipoteczny. W tym przypadku jednak trzeba też pamiętać, że należy posiadać wkład własny w wysokości przynajmniej dwudziestu tysięcy złotych, ale im jest on większym tym lepiej dla nas.

Od początku do końca

Samo kupienie mieszkania nie załatwia jeszcze wszystkiego. Byłoby dobrze, gdyby się tak stało, ale niestety rzeczywistość jest dużo bardziej odmienna. Po zakupie mieszkania trzeba bowiem jeszcze je urządzić, aby mieszkało się w nim przez długie lata bardzo przyjemnie. Trzeba o tym fancie pamiętać już na samym początku, planując odpowiednio czas, a przede wszystkim własne finanse. Urządzenie mieszkania bowiem też będzie trochę kosztować.

Trzeba nie tylko kupić sobie eleganckie żyrandole, ale również zwrócić uwagę, że meble też są potrzebne. O tyle oświetlenie, czy to żyrandol, czy lampy stojące są bardzo tanie, przynajmniej w skali całej inwestycji mieszkaniowej, o tyle już podłogi, czy meble będą co nieco kosztowały.

Odcinek Dekoratorni poświęcony lampom Spotline:

Planowanie

Trzeba więc bardzo umiejętnie planować wydawanie funduszy, jakie się ma na budowę całego domu. Nie można przepłacać, ale trzeba się nastawić na to, że nie wszystko będzie kosztowało tyle, na ile się nastawialiśmy, szczególnie jeśli wybierało się opcje tańsze.

A to przy budowie i urządzaniu domu, a przede wszystkim przy wieszaniu żyrandoli, nie jest szczególnie dobrym pomysłem. Lepiej jest mieć jakiś solidny produkt, który nam posłuży przez wiele lat, a nie zakup z supermarketu, który po roku i tak trzeba będzie wymienić. W takiej sytuacji i tak wyjdziemy jak Zabłocki na mydle i w ostatecznym rozrachunku trzeba będzie po prostu dopłacić. Trzeba mieć to koniecznie na uwadze, planując swoje zakup do nowego domu lub mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz