Do góry
Budownictwo

Remont – o czym warto pamiętać

Bardzo często decydujemy się osobiście przeprowadzić remont w domu mimo dosyć znikomego doświadczenia w tej dziedzinie. Nie musi to jednak oznaczać, że coś nie pójdzie po naszej myśli. Wystarczy dobrze się przygotować i powinniśmy poradzić sobie z większością prac. Te najbardziej wymagające, jak np. instalacja hydrauliczna i elektryczna, trzeba zlecić fachowcom.

Jeśli nie mamy doświadczenia to nie powinniśmy zabierać się za układanie płytek, ponieważ wszystkie nierówności i niedociągnięcia będą bardzo widoczne. Aby odpowiednio przygotować się do remontu potrzebne będą narzędzia i materiały, dostosowane do danej pracy. Nie powinniśmy oszczędzać na różnego rodzaju klejach i farbach, ponieważ szybko może się okazać, że nie była to udana transakcja. Należy pamiętać, że pośpiech w takich pracach jest największym wrogiem.

Podłogi, ściany i sufity

Bardzo ważną sprawą podczas przeprowadzania remontu jest utrzymanie odpowiednich kątów na ścianach. Każdą nierówność trzeba starannie naprawić tak, aby ściany były idealnie płaskie. Nie jest to trudna praca, jednak trzeba poświęcić na nią dużo czasu, starannie odnajdując i wypełniając ubytki. Sufitem należy zająć się podobnie jak ścianami, lecz w tym przypadku cały proces będzie trwał dłużej, ze względu na pozycję w jakiej będziemy pracować. Zupełnie inaczej wygląda remont na podłodze.

podłoga z betonuJeżeli decydujemy się na jej zmianę trzeba przygotować się na zrywanie poprzedniej. Bardzo możliwe, że po oczyszczeniu zobaczymy wiele nierówności. Posadzki betonowe sprawdzą się idealnie, ponieważ stanowią one znakomitą podstawę do każdej drewnianej podłogi, a także wykładzin i wszystkiego co sobie zażyczymy. Układanie paneli na odpowiednio przygotowanym podłożu jest przyjemną i szybką pracą, którą bez problemu wykonamy sami.

Cena remontu

Wartość remontu zawsze zależy od naszych wymagań i ceny potrafią wynieść kilka razy więcej niż sie spodziewaliśmy, jeśli wybierzemy w sklepie materiały, o których wcześniej nie myśleliśmy. Wykonując pracę osobiście zaoszczędzimy naprawdę dużo gotówki, dlatego warto łatwiejsze prace zostawić dla siebie, a tylko te naprawdę wymagające zlecić fachowcom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Remont – o czym warto pamiętać, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Lubisz to? Podziel się!