Do góry
Budownictwo

Nowoczesne kolory w twoich wnętrzach

ciepłe wnętrze mieszkania

Trendy wnętrzarskie zmieniają się, choć niewątpliwie niektóre utrzymują się dłużej od innych. Przez kilka ostatnich sezonów w aranżacji dominowały szarość i biel. Jednak miejsce tych stonowanych barw coraz częściej zajmują żywsze kolory. Pojawiają się one zarówno we stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. A jednym z częściej zadawanych pytań jest to jak ożywić wnętrze pokoju?

ocieplenie wnętrza

Dobór koloru wnętrza

Do najmodniejszych obecnie kolorów w aranżacji należą czerwień, róż, zielony oraz niebieski. Jest zatem w czym wybierać, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmie się mnogość odcieni poszczególnych barw. Warto jednak pamiętać, że dobór koloru wnętrza nie jest wyłącznie kwestią estetyki czy chwilowego kaprysu. Pod uwagę należy natomiast wziąć wielkość pomieszczenia, jego kształt czy przeznaczenie. Okazuje się bowiem, że zależność kolory wnętrz a samopoczucie jest wyraźna. Inne barwy są wskazane w pomieszczeniach służących do pracy, a inne w miejscu wypoczynku. Przykładowo modny ostatnio błękit pasuje do kuchni, w której przygotowuje się posiłki. Chłodny żywy kolor dodaje energii i zachęca do działania. Jednak w jadalni, miejscu konsumpcji dań, sprawdzi się któraś z cieplejszych, wzmagających apetyt barw, chociażby czerwień czy bordo. W tworzeniu estetycznego, przemyślanego wnętrza łączenie kolorów też odgrywa priorytetową rolę. Przede wszystkim żywe barwy mają to do siebie, że nie lubią konkurencji. W konkretnym pomieszczeniu najlepiej zatem ograniczyć ich liczbę, choć można śmiało zestawiać ze sobą różne odcienie tego samego koloru.

Jaki kolor wnętrz jest modny, oto jest pytanie

Wraz z przemijaniem mody na stonowaną kolorystykę wnętrz, projektanci zachęcają do odważnego próbowania różnych rozwiązań. Wielu aranżujących dąży do stworzenia sobie domu czy mieszkania na czasie, więc poszukują informacji, jaki kolor wnętrz jest modny? Sprawy nie ułatwia fakt, że obecnie kilka barw tak samo zyskuje na popularności i jest określanych jako stylowe. Pozwala to jednak tworzyć indywidualne wnętrza kolory ścian można bowiem dosyć dowolnie łączyć. Warto też pamiętać, że stylistyka prywatnych pomieszczeń wciąż pozostaje jednym z elementów kreowania wizerunku. Przeglądając wnętrza mieszkań kolory ścian prezentowane w katalogach nie trzeba zatem kopiować propozycji projektantów. Każdy ma tu zupełną dowolność, choć oczywiście rad fachowców opłaca się słuchać i czerpać z nich tyle, ile samemu uzna się za stosowne. Większa popularność wyrazistych kolorów to krok w kierunku ożywienia wnętrz, dodania im charakteru. Właściciele decydują natomiast, którymi z nich chcą się otaczać.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradniku firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-ozywic-wnetrze-pokoju-inspiracje-kolorow-scian

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Nowoczesne kolory w twoich wnętrzach, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz