Do góry
Budownictwo

Najlepsze kuchenne aranżacje

Stiuk wapienny w kuchni

Kuchnie stanowią jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj w końcu przygotowujemy wszelkiego rodzaju posiłki! Ostatnim trendem w dekoracji wnętrz jest kuchnia otwarta na salon, oddzielona od niego jedynie ladą lub niską zabudową stworzoną na przykład z karton-gipsu. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak urządzić kuchnię, aby doskonale łączyła się z salonem i nie odstawała za bardzo od reszty pomieszczenia.

Rozwiązania pokojowe

Coraz częściej odchodzi się od typowych dla kuchni płytek na rzecz szkieł, gresów czy drewnianych paneli. Wynika to z chęci nadania kuchni bardziej domowego polotu i nie oddzielanie jej na siłę od reszty domu. Trend ten wziął się od tego, że coraz więcej kuchni połączonych jest z salonem w postaci aneksu. Dobrym pomysłem okazuje się przede wszystkim zastosowanie jednolitej kolorystyki w urządzaniu salonu oraz aneksu kuchennego. Barwa jest pierwszym elementem, który najbardziej rzuca się w oczy oraz stanowi bazę pod resztę dodatków czy mebli. Skoro już mowa o umeblowaniu, dobrze jest, gdy meble kuchenne są z podobnego zestawu co te, zastosowane w części salonu. Dzięki temu zachowujemy pewnego rodzaju ciągłość w zaaranżowanym wnętrzu.

Nowoczesna kuchnia

Coraz więcej ludzi stara się urządzić kuchnię w bardziej nowoczesnym stylu. Robią to poprzez zastosowanie nieoczekiwanych materiałów wykończeniowych, czyli kamienia, betonu dekoracyjnego, tynku dekoracyjnego czy metalu. Niebanalnym wygląd ściany uzyskamy za pomocą stiuku, który nada Twojemu wnętrzu designerskiego polotu. Stiuk wapienny odporny jest na działanie bakterii oraz rozwój grzybów, a więc z powodzeniem można go stosować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. jest to doskonały materiał do wykańczania ścian w kuchni.

Z wizytą u dziadków

Pamiętasz ten swojski klimat kuchni u dziadków? Jeśli jesteś osobą sentymentalną, nie bojącą się powracać do korzeni, to nic nie stoi Ci na przeszkodzie, aby zastosować w swojej kuchni styl retro! Dzięki niemu możesz zdecydować się na wykorzystanie rozwiązań, które podpatrzyłeś za dziecka u swoich dziadków, a może i rodziców! Cechuje się on przede wszystkim jasnymi, ciepłymi barwami oraz wykorzystaniem odnowionych ale starych mebli czy dodatków. Styl retro kolorystycznie należy do cieplejszych aczkolwiek lepiej go zastosować w pomieszczeniach dobrze naświetlonych przez światło naturalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu z całą pewnością poczujesz się jak za młodu. Dodatkowo wrażenia estetyczne będą podparciem dla rozkosznych zapachów, które będą się unosić przy przygotowywaniu obiadów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz