Do góry
Dekoratorstwo wnętrz

Materiały w surowych wnętrzach

beton na ścianie

Jesteś miłośnikiem surowych wnętrz? Kochasz industrialny styl? Myślisz o tym, żeby urządzić w ten sposób swój dom? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś “tak” to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie! Przed przystąpieniem do przeprowadzenia remontu przede wszystkim powinieneś zdobyć wiedzę na temat materiałów, których użycie będzie wręcz konieczne do zaprojektowania surowego, nowoczesnego wnętrza. Dowiesz się tutaj właśnie o takich materiałach jak tynk, cement, beton i innych, które możesz wykorzystać przy prowadzeniu prac remontowych.

Beton wykończeniowy

Nastanie mody na lofty zapoczątkowało całkiem inne spojrzenie na takie materiały jak cement czy beton. Jego wykorzystanie w architekturze wnętrz nabrało wymiaru bardziej estetycznego. Dzięki swojej fakturze oraz kolorystyce stał się on jednym z podstawowych budulców nowoczesnych wnętrz. Dzięki postępowi technologii, można go wykorzystać w niemalże każdym pomieszczeniu. Dla przykładu, jak wiemy łazienki i kuchnie szczególnie są narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Jednakże dzięki odpowiednim preparatom impregnującym, jest możliwe wykorzystanie betonu nawet w mocno zawilgoconych przestrzeniach. Dzięki betonowi na ścianie możemy stworzyć doskonałą, nowoczesną przestrzeń, którą goście będą nam na pewno zazdrościć!

Cement jako dekoracja

Cement ma doskonały wygląd. To stwierdzenie może mocno zaskoczyć wielu ludzi ale jednak jest w nim trochę prawdy. Wraz z ewolucją trendów w architekturze wnętrz, szczególnie modą na loftowe wnętrza, okazuje się, że cement można wykorzystać do ozdoby ścian! Jego faktura oraz kolorystyka jest podobna do betonu, więc doskonale sprawdzi się do nadania Twojemu wnętrzu industrialnego polotu. Bardzo ciekawym zabiegiem może być wykorzystanie cementu w sypialni jako wykończenia ściany przy zagłówku łóżka. Jeśli inne kolory zostaną wykorzystane przy projekcie pozostałych ścian, to cement podkreśli znaczenie mebla w pomieszczeniu. W końcu chyba chcemy, żeby od wejścia było wiadomo, gdzie się przychodzi.

Tynk dekoracyjny

Z początku połączenie słów “tynk” oraz “dekoracja” na pewno będzie dziwnie brzmiało, szczególnie dla osób, które przyzwyczaiły się do klasycznych zdobień wnętrz. Jednakże dzięki ewolucji nurtów w architekturze wnętrz przełamano pewne schematy i stereotypy. Wykorzystanie tynku dekoracyjnego będzie doskonałe w projektowaniu wnętrz w stylu nowoczesnym. Co więcej, na rynku jest mnogość faktur, które taki materiał może imitować, że na pewno znajdziesz coś dla siebie oraz przede wszystkim swojego domu!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz