Do góry
Budownictwo

Funkcjonalne modernizacje budynków

Kiedy dokonujemy nowej inwestycji, jaką niewątpliwie jest wybudowanie domu, ciężko jest przewidzieć jaką rolę będzie pełnił budynek w najbliższej przyszłości. Możemy planować zamieszkanie w nim, a potem jednak zmienić plany i przeznaczyć go pod wynajem. Nietrudno także o odwrotną sytuację, kiedy to budujemy już z zamysłem podzielenia powierzchni i wynajęcia kilku firmom, a potem okazuje się, że jednak nie ma chętnych i jesteśmy zmuszeni zmodyfikować nasze plany. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy to kupujemy nowy budynek, ponieważ znajduje się w korzystnej lokalizacji, ale potrzebuje on pewnych poprawek, aby pełnić nową funkcję.

Co pociąga modernizacja?

W takich okolicznościach należy przeprowadzić modernizacje budynku. Tak naprawdę zmienić można wszystko. Właściwa, wykwalifikowana firma podejmie się każdego zlecenia. Może to być na przykład dobudowanie kolejnego piętra, wyburzenie garażu, przekształcenie hali produkcyjnej na magazyn, czy nawet magazynu na powierzchnię mieszkalną. Nic nie jest niemożliwe, posiadając odpowiednią ilość środków finansowych jesteśmy w stanie zmienić bryłę budynku nie do poznania.

Kolejna bardzo funkcjonalna modernizacja to docieplanie budynków. Zdecydowana większość obecnych domów czy też mieszkań była budowana w czasach, kiedy technologia budownictwa była znacznie słabiej rozwinięta. Może to prowadzić do sytuacji, że w budynku będzie zwyczajnie rzecz biorąc zimno. Nie ważne czy jest to powierzchnia mieszkalna czy też firmowa, niska temperatura ma niekorzystny wpływ zarówno na mieszkańców jak i pracowników. Warto zadbać o to, aby ciepło nie uciekało z budynku, na przykład kładąc kolejną warstwę, która będzie termicznie izolowała ściany. Pozwoli to utrzymać wyższą temperaturę w środku, ale przede wszystkim zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ponieważ całe ciepło będzie zatrzymywane wewnątrz budynku a nie rozpraszanie, tak jak to było dotychczas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz