Do góry
Dekoratorstwo wnętrz

Francuskie podejście do aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz wymaga określonych umiejętności, które będą pozwalały stworzyć unikalną kompozycję ścian, mebli i wszelkiego rodzaju dodatków.

Nie da się też ukryć, że im więcej takich dodatków się pojawi, tym trudniej osiągnąć pozytywny efekt.

Niejako dla ułatwienia sytuacji ludzie bardzo często decydują się na minimalistyczne podejście do projektowania wnętrz. Dzięki temu unikamy zbędnych dylematów, zyskujemy przestrzeń, a jednocześnie możemy pochwalić się tym, że znamy współczesne trendy i czerpiemy z nich pełnymi garściami.

Jeśli jednak nasze ambicje są zdecydowanie wyższe, a minimalistyczna stylistyka w ogóle nas nie przekonuje, doskonałym rozwiązaniem może być zwrócenie się w zupełnie innym kierunku, stawiającym na przepych i bogactwo. Taki właśnie jest styl francuski.

Elegancko i z przepychem

Francuska stylistyka w architekturze wnętrz opiera się na wyniosłości, bogactwie i przepychu. Wybierając meble, czy różnego rodzastyl_francuski7ju dodatki nie powinniśmy bać się tego, że mogą być one postrzegane jako próba zbytniego eksponowania swojego statusu społecznego.

Przy tym wszystkim należy jednak zadbać o odpowiednie wyczucie, tak aby kolorystyka nie była zbyt różnorodna i aby mimo przepychu, we wnętrzu panował przynajmniej pozorny spokój i harmonia.

Pastelowe odcienie, bogato zdobione meble i stylowe dodatki sprawią, że uzyskamy wrażenie mieszkania przepełnionego rodzinną atmosferą, a także wnętrza, które przez wiele lat będzie posiadało ten sam klimat, niezależnie od zmieniających się trendów w architekturze wnętrz.

Zanim jednak zechcemy właśnie w taki sposób urządzić nasze mieszkanie, powinniśmy uzbroić się w odpowiednią wiedzę na temat tego stylu. Improwizacja może bowiem doprowadzić, że zamiast francuskiej elegancji skierujemy się w stronę kiczu i tandety.

Bardzo pomocne z zakupie odpowiednich mebli, czy innych elementów wyposażenia wnętrz okazują się sklepy internetowe. Pozwalają one łatwo wybrać wszystkie elementy z dostępnej stylistyki i stworzyć wnętrz, które doskonale wpisze się w określone standardy.

Oferta partnera:

styl francuski - Villadecor

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz