Do góry
Budownictwo

Drewniane płoty ogrodowe

Ogrodzenie jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale również gwarancją naszego bezpieczeństwa. Chroni nas przed wizytą nieproszonych gości, pozwala swobodnie bawić się dzieciom, a nam relaksować się w zaciszu ogrodu. Zasłania nas przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów, a także tłumi dźwięki dobiegające z okolicy. Idealne ogrodzenie zapewnia te wszystkie funkcje, a poza tym, ładnie wygląda. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym rodzajom ogrodzeń drewnianych.

Płoty lamelowe składają się z gotowych paneli. Ich montaż jest bezproblemowy, w komplecie z ogrodzeniem znajdują się akcesoria potrzebne do postawienia płotu. Ogrodzenia lamelowe stosuje się często w celu zasłonięcia starej lub podniszczonej siatki. Producenci oferują płoty ażurowe, które zapewniają dostęp światła słonecznego oraz płoty ciasno plecione, które pozwalają zachować pełną intymność oraz zapewniają izolację akustyczną.

Płoty boazeryjne dostępne są w wielu wzorach i kolorach, a także rozmiarach. Ogrodzenia mogą składać się ze standardowych prostych przęseł oraz płotków o różnorodnych kształtach, a także ozdobnych elementów, takich jak np. ażurowe kratki, zdobienia aluminiowe czy elementy kute. Płoty boazeryjne są niezwykle trwałe i szczelne oraz wyróżniają się estetycznym i oryginalnym wyglądem.

Płoty sztachetowe nie odgradzają całkowicie działki od otoczenia. Charakteryzują się licznymi prześwitami i nie posiadają przestrzeni pełnych. Ogrodzenia sztachetowe zwykle wykonane są z gotowych elementów, które montuje się na drewnianych lub klinkierowych słupkach. Płoty są lekkie i łatwe w montażu. Mogą być stosowane do odgradzania ogródka, jako podpory do pnączy oraz jako ogrodzenie posesji.

Jak dbać o drewniane płoty ogrodowe?

Drewniane płoty warto poddać renowacji przynajmniej raz w roku. Ich kondycja może być nadszarpnięta, szczególnie po zimie. Wiosenną konserwację warto rozpocząć od diagnozy stanu desek i starej powłoki. Jaki powinien być następny krok? Odpowiedź znajdziecie w poradniku Vidaron.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz