Do góry
Budownictwo Usługi budowlane

Doświadczenie w pracach budowlanych

Doświadczenie to cecha, którą posiadają zazwyczaj profesjonaliści. Doświadczenie w biznesie jest szczególnie istotne, ponieważ oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że mamy do czynienia z taką firmą, która wie co robi i która do tej pory profesjonalnie zrealizowała wiele zleceń. W przypadku osób lub przedsiębiorców szukających firmy budowlanej doświadczenie należy do najbardziej istotnych kryteriów.

Co jeśli nie ma doświadczenia?

firma budowlana 4Doświadczenie można potraktować jako warunki konieczny i wstępny. Wiele osób i firm tak robi wykluczając te firmy, które go nie posiadają. Jest to bardzo dobra taktyka, ponieważ firma budowlana z doświadczeniem oznacza tyle, że nie musimy się obawiać, że zatrudniliśmy ludzi niekompetentnych. Zazwyczaj wszak kompetencje idą w parze z doświadczenie. Jest jednak również tak, że kompetencje nie idą w parze z doświadczenie, bo firma jest nowa na rynku, ma świetnych fachowców, ale jako osobny podmiot doświadczenia jako takiego nie zdobyła. W takiej sytuacji rugując ją z konkursu lub nie uwzględniając jej propozycji sami niejako rezygnujemy z możliwości jakie nam oferuje. Trzeba wyraźnie podkreślić, że często właśnie takie firmy oferują bardzo dobre warunki finansowe, ponieważ zależy im na szybkim zbudowaniu bazy klientów. Warto więc takich propozycji nie wykluczać. Widać wyraźnie, że w temacie doświadczenia w pracach budowlanych trzeba być bardzo elastycznym. Odpowiedź na pytanie co jeśli firma nie ma doświadczenia nie musi być od razu negatywna. Możemy wszak zdecydować się na danie jej szansy.

Zobacz ciekawą ofertę firmy budowlanej:

http://www.rbpoziom.pl

A co z ryzykiem?

W biznesie owocna współpraca opiera się na zaufaniu. Oczywistym jest, że dużo łatwiej zaufać komuś kto firmuje się odpowiednimi dyplomami, certyfikatami i doświadczeniem. W przypadku jednak kiedy mamy do wyboru kogoś kto ma kompetencje i doświadczenie oraz kogoś kto ma tylko kompetencje warto często wybrać tę drugą opcję. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w drugim przypadku możemy otrzymać lepsze warunki finansowe, a to w branży budowlanej jest rzecz bardzo ważną.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Doświadczenie w pracach budowlanych, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Lubisz to? Podziel się!

1 komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. geodeta z Wodzisławia Śląskiego 16 października 2014 at 21:27 - Reply

    Doświadczenie jest wymagane zarówno od osób wznoszących budynek ale od geodety, który nadzoruje cała inwestycję w trakcie budowy.

Dodaj komentarz