Do góry
Budownictwo

Dom – parterowy czy piętrowy, jaki wybrać?

Sprawa indywidualna

Wiadomo, nie od dziś, że preferencje są różne, tyczy się to także preferencji mieszkaniowych. Sami musimy zastanowić się nad tym czy wolimy dom parterowy, czy piętrowy. Podczas wyboru trzeba pamiętać, że dom to inwestycja na lata i raz podjęta decyzja może rzutować na całe nasze życie. Zastanówmy się nad tym czy piętro nie będzie nam wadziło np. w przypadku kiedy mamy małe dzieci, problemy ze stawami, lub starsze osoby zamieszkują w naszym domu.

O domach parterowych i piętrowych

Pierwszą zasadniczą różnicą między tymi typami domów są wydatki jakie ponosimy przy ich budowie, ze względu na budowę schodów, oraz koszt materiałów użytych na dobudowę piętra, wydatki poniesione przy budowie domu piętrowego są o wiele wyższe. Czas budowy również ma tutaj znaczenie i zdecydowanie się różni, wiadomo nie od dziś, że budowa parterowego domu prze biega o wiele szybciej niż w przypadku domu piętrowego.
Jeśli chodzi o różnego rodzaju instalacje to w tym wypadku przewagę mają domy piętrowe, to właśnie w nich łatwiej jest zorganizować całą instalację, w domu parterowym przebiega to nieco bardziej skomplikowanie, ze względu na odległości pomieszczeń.

Domek znajdujący się w lesie

Domek znajdujący się w lesie

Tutaj trzeba również wspomnieć, że mimo tego, że zazwyczaj na wstępie dom piętrowy wydaje się być domem droższym, to może być również zupełnie odwrotnie, to dom parterowy może pochłonąć więcej pieniędzy, wszystko zależy od tego w jakie materiały zainwestujemy, jakich rzeczy będziemy używać do wykończenia domu.
Cena, niezależnie od typu domu, często zależy również od stopnia skomplikowania jego projektu. Prosty dom i jego wykonanie, lub wykończenie będzie o wiele tańsze niż praca nad domem spadowym, który posiada bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Trzeba także pamiętać, że dom parterowy potrzebuje większej powierzchni działkowej, bo jego budowa zajmuje więcej miejsca, trzeba przecież rozmieścić gdzieś pomieszczenia, które mogłyby się znaleźć na piętrze.
Wszystko zależy od naszych potrzeb, trzeba jednak pamiętać, aby przemyśleć plusy i minusy, każdego rodzaju domu.

Szczegóły odnośnie domów na sprzedaż w Łodzi można znaleźć pod adresem http://treedevelopment.com/inwestycje/domy-segmenty-na-sprzedaz-lodz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Lubisz to? Podziel się!

Dodaj komentarz